Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Çorlu Belediyesi KPSS ile İtfaiye Eri Alacak

Tekirdağ`ın Çorlu Belediyesi, Çorlu İtfaiye Müdürlüğü`nde görevlendirilmek üzere sınavla 34 itfaiye eri alacak.
İşe alınacak personelin başvuru yapabilmesi için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarına (KPSS) girmiş ve KPSS`lerden lisans mezunu adaylar için (KPSSP3) 65 puan, önlisans mezunu adaylar için (KPSSP93) 65 puan ve ortaöğretim mezunu adaylar için ise (KPSSP94) 65 ve üzeri puan almış olması gerekiyor.
Sınava başvurular Çorlu Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü`ne şahsen 27-28 Ocak tarihlerinde, saat 09.00 ile17.00 saatleri arasında yapılacak.
KPSS başarı puanına göre en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere boş kadro sayısının üç katı kadar aday sınava çağrılacak. Sınava çağrılan adayların listesi belediyenin www.corlu.bel.tr internet sitesinde yayınlanacak.

Sınava çağrılan adaylar için düzenlenecek olan sınava giriş belgesi 16 Şubat`ta Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü`nden alınacak. Sınavda adaylara, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat konularında sorular sorulacak. Ayrıca sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylara Belediye İtfaiye Yönetmeliği`nin 16. maddesinin 5. bendi gereği dayanıklılık testi yapılacak.

Giriş sınavında en yüksek puan alan adaydan başlanarak yapılan sıralamaya göre oluşturulan liste Belediye Başkanlığı ilan panosuna asılacak. Ayrıca belediyenin internet adresinden de adaylara duyurulacak.

Yapılacak sınav sonucuna göre 12 fakülte mezunu, 7 yüksek okul mezunu, 15 lise ve dengi okullardan mezun olan toplam 34 itfaiye eri alınacak. Sınava girecek adaylar, sınav hakkında daha geniş bilgiyi Çorlu Belediyesi`nin www.corlu.bel.tr internet adresinden öğrenebilecek.

samanyoluhaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile