Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Çorlu Jandarma Eski Binası Evsizlerin Oldu

ImageÇorlu`da 5 yıl önce boşaltılan İlçe Jandarma Komutanlığı binası evsizlerin mekanı haline geldi.

1980 yılında Cemaliye Mahallesi Şube Sokak üzerinde hizmete açılan ve yeri hazineye, kullanımı ise Jandarma Genel Komutanlığı`na ait olan bina evsizlerin ve madde bağımlılarının mekanı haline geldi.

Uzun yıllar İlçe Jandarma Komutanlığı ve rütbeli personel lojmanları olarak kullanılan binalar, mahalle sakinlerinin ve çevredeki vatandaşların tepkisine neden oluyor. İlçe Jandarma Komutanlığı olarak uzun yıllar kullanılan bina, artık atıl vaziyette duruyor. Yaklaşık 5 yıl önce İstanbul yolu üzerine yeni
yapılan İlçe Jandarma Komutanlığı binasına taşınan ve eski binayı boşaltan Jandarma, aradan sadece birkaç yıl geçmesine rağmen eski binayı kaderine terk etti. Madde bağımlılarının zaman zaman kaldığı bir yer halini alan eski Jandarma binası, atıl vaziyette duruyor. Hemen karşısında Gazi İlköğretim Okulu bulunmasına rağmen doğru düzgün bir şekilde tedbir alınmamış halde bulunan jandarma binası, yetkililerin sorumsuzluğunu gözler önüne seriyor. İlköğretim okulunun hemen karşısında atıl halde duran ve evsizlerin mekanı halini alan binanın içerisindeki görüntüler ise tablonun vahametini ortaya koyuyor. Jandarma binası olarak kullanılan yerin her iki yanında bitişik şekilde bulunan binaların ise İlçe Jandarma Komutanlığı rütbeli personeli tarafından lojman olarak kullanıldığı öğrenildi.

Binanın içler acısı halinin biran önce giderilmesi gerektiğini belirten mahalle sakinleri ise, "Uzun yıllar Jandarma binası olarak kullanılan bina şimdi yıkılmaya yüz tutuyor. Bu bina böyle duracağına değerlendirilsin. Yakında okullar açılacak, bu binaya kimin girip kimin çıktığı belli değil. Yetkilileri ve sorumluları göreve davet ediyoruz" diye konuştular.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile