Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Çorlu'da Bulgaristan seçim bürosu kuruldu

ImageBulgaristan`da 5 Temmuz 2009 Pazar günü gerçekleştirilecek olan milletvekilliği genel seçimleri öncesinde Türkiye`de en çok sandık kurulacak ilçe olan Çorlu`da seçim bürosu açıldı.

Hak ve Özgürlükler Partisi (HÖH) temsilcileri Zahit Öztürk ve Erol Korkmaz, HÖH`ün 2 dönemdir iktidar ortağı olduğunu anımsatarak, "Son 2005 seçimlerinde 34 milletvekili kazandı ve HÖH`e hükümet kurma yetkisi verildi. HÖH`ün de içinde yar aldığı hükümet 4 yıllık görev süresini tamamladı. HÖH Çorlu temsilciliği olarak tüm vatandaşlarımızı oy kullanmaya çağırıyoruz" dediler.

Seçimlerde oy kullanmanın önemine değinen Erol Korkmaz, "Seçimlerde oy kullanmak, bir vatandaşlık hakkı olduğu kadar aynı zamanda doğduğumuz topraklara ve orada yaşayan kardeşlerimize karşı bir şeref borcumuzdur. Türkiye`de oy kullanma esnasında geçerli Bulgaristan pasaportu, kimlik kartı veya askerlik kartı ibrazı istenecek" şeklinde konuştu.

Çorlu`da 5 okulda 15 sandık kurulacağını ve çifte vatandaşların bu sandıklarda oy kullanacaklarını belirten Zahit Öztürk ise; "Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu`nda Çobançeşme, Havuzlar ve Reşadiye Mahallelerinde, Mükerrem - Ali Kayan İlköğretim Okulu`nda, Zafer ve Rumeli Mahalleri ile Çorlu`nun belde ve köylerinde, Vehbi Günaştı İlköğretim Okulu`nda Şeyhsinan ve Hatip Mahalleleri`nde, Yeşiltepe İnönü İlköğretim Okulu`nda, Yeşiltepe ve Sağlık Mahalleleri`nde, Kız Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi`nde ve Çorlu merkezinde ikamet eden vatandaşlar oy kullanabilecekler.

Bugün gelinen bu durumun daha da iyileştirilmesi açısından 5 Temmuz`daki seçimlerde oy kullanmak hem buradaki hem de oradaki insanımız açısından çok önemli bir durum arz etmektedir" diye konuştu. Oy kullanma işlemi, 5 Temmuz 2009 tarihinde saat 06.00`da başlayacak ve 19.00`a kadar sürecek.

kenthaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile