Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Üniversiteler arası işbirliği protokolü imzalandı

Bulgaristan Sofya Üniversitesi (Sc.Klimes Ohridiski) Rektörü Prof. Dr. Ivan Ilchev ile Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü, iki üniversite arasında `Eğitim, Bilim ve Kültür Alanında İşbirliği Protokolü`ne imza attı.
Karşılıklı görüş alışverişi ve protokol imza töreni için NKU konuğu olan Prof. Dr. Ivan Ilchev`i ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü, Sofya Üniversitesi ile işbirliği içerisinde çalışmaya büyük önem verdiğini söyledi. NKU Uygulama Oteli`nde gerçekleştirilen protokol imza töreninde, iki üniversite arasında başlatılan sağlıklı iletişim ve işbirliğinin uzun süreli olması temennisini belirten Prof. Dr. Ivan Ilchev ise imzalanan bu protokol ile en önemli adımın atılmış olduğuna dikkati çekti.


Öte yandan; Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKU) ile Türk Böbrek Vakfı (TBV) arasında "Bilimsel İşbirliği Protokolü" imzalandı.
NKU Rektörlük toplantı salonunda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan NKU Rektörü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü, "Üniversitemiz yeni kurulmuş olmakla birlikte, Tıp Fakültesi bu üniversitenin vitrini ve en önemli fakültelerinden birisidir. Hızla gelişen Tıp Fakültemizin ve hastanemizin, TBV ile bir işbirliğine gitmesi hem Tekirdağ halkı hem de Üniversitemiz için önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu işbirliğinden çok verimli meyvelerin ve sonuçların alınacağına inanıyorum" dedi.

TBV Yönetim Kurulu Başkanı Timur Erk ise "Namık Kemal Üniversitesi ile bu işbirliği protokolünü imzalamak bizim için hakikaten gurur verici. Bu işbirliği çok iyi bir emsaldir İstanbul ve civarında. Bugün attığımız bu imzalarla ileride inşallah daha geniş imkânlı ve uygulamalı işbirliğine gideriz" diye konuştu. İmzalanan protokol, NKU Tıp Fakültesi ile TBV arasında bilimsel işbirliğinin ve ileriye dönük yapılacak ortak çalışmaların şeklini belirliyor.
kenthabe.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile