Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Çerkezköy'de

b_150_0_16777215_0___images_stories_recep-akdag.jpg22/04/2012 Pazar Çorlu'dan Çerkezköy'e gelen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nda 'Sağlıkta AK Parti Farkı' konulu sunum yaptı. Programda AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Başkanı AK Parti Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin Akbulut, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Demir, İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Karaca ile Abdurrahman Çiçek, Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Karaoğlu, Özel Çerkezköy Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Türker, Optimed Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ayhan Arslan ile çok sayıda katılımcı yer aldı.

'AK PARTİ SİYASETİ HİZMET ARACI OLARAK GÖRÜYOR''


Bakan Akdağ, Siyaset Akademisi'nde 'Sağlıkta AK Parti Farkı' konulu bilgilendirmede bulundu. AK Parti'nin iktidara gelmesi ile birlikte siyasete bakış açısının değiştiğini söyleyen Recep Akdağ, ''ana muhalefet partisinin derin zaafları var. Milli şef döneminden kalma toplumu dönüştürmeyi, bireyi değiştirmeyi kendine hedef almış bir partidir. 'Değiştiremezsem istediğimi yaptırırım' anlayışı tek parti döneminden kalmıştır. AK Parti ise siyaseti hizmet aracı olarak görmüştür, görmeye de devam etmektedir''
dedi

AK Parti'nin zihniyetini merak edenler, AK Parti'nin sağlıkta yaptıkları baksınlar' diyen Bakan Akdağ, ''niyetimizin ne olduğunu yaptıklarımız ortaya çıkarıyor. İnsana hizmeti hedef seçen, insana hizmeti esas alan bir partidir. Biz bu hedefi gerçekleştirmeye çalışıyoruz'' diye konuştu. Göreve geldikleri ilk günden bugüne sağlıkta yapısal dönüşümü esas aldıklarını ifade eden Bakan Akdağ, şöyle devam etti:
''Sağlıkta yeni bir sistem oluşturduk. Bizler hem insan kaynağını hem de paramızı en iyi şekilde kullanıyoruz. Yaptığımız çalışmaların da sürdürülebilirliğini geliştirmek istiyoruz."

Köklü reformlar gerçekleştirdiklerini kaydeden Bakan Akdağ, yaptıkları çalışmaları sıraladı. Van'da BDP'li milletvekilinin Dr. Oğuz Eroğlu'na saldırısına da değinen Bakan Akdağ, konunun etraflıca araştırıldığını söyleyerek meclis araştırma önerisi vereceklerini belirtti. Saldırıya karışan BDP'li milletvekilinin sağlıkta şiddet ile ilgili olarak Meclis'e verdiği araştırma önergesinde imzası bulunduğunu kaydeden Bakan Akdağ, ''Allah sana insaf versin'' dedi.


''ŞİDDET UYGULAYANLARIN YERİ KODES''


Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılarla ilgili afiş çalışmaları olduğunu belirten Akdağ, şunları söyledi:


"Lütfen sağlık çalışanlarımızı koruyalım. Sağlık çalışanı ve doktorlarımızın sayısı az ama çok iş yapıyorlar. Sağlık Bakanlığı olarak yeni bir çalışma başlattık. Bir tarafında sağlık çalışanları, diğer tarafında polis, güvenlik görevlisi ve yargıç resmi olan afişler bastırıp sağlık kurumlarına astıracağız. Magandanın, sağlık çalışanına saldıran ve şiddet uygulayanların yeri kodes."


Yaptıkları çalışmalar ve reformlar sonucu hem sandıktan yüksek oranda oy alarak yeniden tek başlarına iktidar olduklarını hem de vatandaşların dualarını aldıklarını belirten Akdağ, şöyle konuştu:
"Ülkemize bazı ilaçlar yurt dışından belli bir fiyatla geliyor ve başka ülkelerde aynı ilaç üretilmesine ve ucuzlamasına rağmen ülkemizdeki fiyat yükseliyordu. Hangi ülkede ilaç ucuzsa oradan alıyor, başka ülkelerde aynı ilacın fiyatının düşmesi olasılığına karşı bizim ülkemizdeki fiyatın da düşmesini sağlıyoruz."


BAKAN AKDAĞ RANDEVU SİSTEMİNİ TEST ETTİRDİ

Bakan Akdağ, konuşması esnasında merkezi randevu sistemi hakkında da bilgi verdi. Bu esnada Bakan Akdağ, sistemi dinleyenlerden Nuray Pala ile sistemi test etti. Cildiye'ye randevu isteyen Nuray Pala'ya Çerkezköy Devlet Hastanesi'nden 17 Mayıs'ta randevu tarihi önerilince, Nuray Pala erken bir tarih istedi. Bunu üzerine Tekirdağ Devlet Hastanesi'nden 24 Nisan'a kendisine randevu tarihi verildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek sözlerini sürdüren Prof. Dr. Recep Akdağ, ''bizleri yolsuzluk yapmakta suçluyor. Yolsuzluk yapanlar bunları gerçekleştirebilir mi? Bu yapılanlar nasıl başarılabilir?''

Sağlıkta yaptıklarının Avrupa ülkeleri tarafından örnek alındığını söyleyen Bakan Akdağ, konuşmasını tamamlamasının ardından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Programın sonunda Akdağ'a, Çerkezköy Ak Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Akın tarafından ayrı ayrı plaket ve çini tabak hediye edildi.kaynak:habervaktim.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile