Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Veliköy'e Fakülte ve Yüksekokul Müjdesi

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://www.velikoy.bel.tr/upload_asp/uploaded/750.jpg
There was a problem loading image http://www.velikoy.bel.tr/upload_asp/uploaded/750.jpg

750.jpgVeliköy tarihinin en önemli meclis toplantısında Belediye Başkanımız Hanifi Belindir “Yaklaşık 4 aydır bu projenin hayata geçebilmesi için görüşmeler yapıyoruz. Son görüşmeye Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Çerkezköy MYO Müdürü Prof. Dr. H. Ziya Özek, Türk Suudi İş Konseyi Başkanı Ömer Kılınç ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun Ali Tever ile birlikte gittik. Özellikle Başkan Ali Ertem bizlere büyük destek verdi. Dursun Tever Beylerde bir binanın yapımının kendileri tarafından yapılabileceğini taahhüt etti. Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’le yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda Yüksekokul’un Veliköy’e taşınması konusunu karara bağladık. Şu an için önümüzde hiçbir engel kalmadı. Hızlı bir şekilde çalışmalara başlayıp Yüksekokul’un bir an önce Veliköy’e taşınması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Daha sonra hazırlanan slayt gösterisi ile üniversite projesi hakkında sunum yapan Belediye Başkanımız” Üniversite projemiz için Veliköy Belediyesi’ne ait 117 dönüm mevcut arsa bulunuyor. Yapılacak uygulamalarla bu rakam 200 dönüme kadar çıkarılabilir. Uygulayacağımız projede, yönetim binasının yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik bir alana, yüksekokulun 8 bin 184 metrekarelik bir alana ve fakültenin de 105 bin 734 metrekarelik bir alana yapılması planlanmıştır. İlk etapta 1200 öğrenciye eğitim verilmesini planladığımız Fakülte’nin İdari Binası’nın bodrum katına 2 anfi, 1 konferans salonu, çok amaçlı salonlar, arşiv ve depo alanlarının yapılması planlanmıştır. Zemin-Asma kata ise memur ofisleri, sosyal oda, kafeterya-kantin, müdürlük, özel kalem, yönetim odası, kurul odası ve öğretim elemanları odaları yapılacak. 1. katta 80 kişilik 2 derslik, 60 kişilik 4 derslik, 30 kişilik 2 derslik, çalışma salonu ve bilgisayar odası bulunacak. 2. katta ise 80, 60 ve 30’ar kişilik derslikler bulunacak. Kurulacak Fakülte idari binasında ise Halkla İlişkiler,Büro yönetimi, Bilgisayar, Lojistik, yeni açılacak program işçi sağlığı ve İş güvenliği bölümleri bulunacak.

 Bugün oylamaya sunduğumuz projenin kabulü için en kalbi hisleriyle tam destek veren meclis üyesi arkadaşlarıma, eğer desteği olmasaydı kesinlikle hayata geçemeyecek olan bu projeye verdiği yürekten destek için başta Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem olmak üzere, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever’e, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut ve Özlem Yemişçi’ye, Türk Suudi İş Konseyi Başkanı Ömer Kılınç’a, belediye çalışma arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şimdiden beldemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.” Açıklamalarında bulunmuştur.

kaynak:velikoy.bel.tr

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile