Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Kuşbahçe Mevkinde Orman Yangını Korkuttu

b_150_0_16777215_0___images_stories_cerkezkoy-orman-yangini.jpg Çerkezköy  Kuşbahçe mevkiinde 10 noktada çıkan yangınlar, karadan ve havadan yapılan müdahalelerle güçlükle söndürüldü. Onlarca hektar alanın zarar gördüğü yangınlarda sabotaj ihtimali üzerine duruluyor.

Çerkezköy Kuşbahçe mevkiinde dün akşam saatlerinde farklı noktalarda orman yangını çıktı. Dumanları fark eden bir çobanın ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edilirken, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanlığı, Tugay Komutanlığı ve Devlet Demiryolları ekipleri de olay yerine giderek söndürme çalışmalarına destek verdi. 3'üncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Nevzat Taşdeler de söndürme çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Karadan yürütülen söndürme çalışmalarına yangın söndürme helikopterleri de havadan destek verdi. Türk Hava Kurumu'na ait uçaklar da keşif yaparak yangının etkilediği alanı belirlemeye çalıştı. Yapılan kontrollerde 10 noktada çıktığı saptanan yangın, saatler süren çalışmaların ardından söndürüldü. Bölgede 10 hektar alandaki ağaçlar yanarak kül oldu. Yangının farklı noktalara yayılmış olması nedeniyle sabotaj ihtimali üzerinde duruluyor.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile