Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Deva İlaç Fabrikasında İşçi Gerginliği

ImageTekirdağ`ın Çerkezköy İlçesinde, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi`nde (çosb) Faaliyet Gösteren Deva İlaç Fabrikası`nda Çalışan 73 İşçinin İşten Çıkarılması ile İlgili Petrol-iş Sendikası`na Bağlı İşçiler, Fabrika Önünde Eylem Yaptı

Çerkezköy ` de , Çerkezköy Organize Sanayi BÖlgesi`nde (ÇOSB) faaliyet gösteren Deva İlaç Fabrikası`nda çalışan 73 işçinin işten çıkarılması ile ilgili Petrol-İş Sendikası`na bağlı işçiler, fabrika önünde eylem yaptı.
Yaklaşık 200 kişinin katıldığı eyleme, işten çıkarılan işçiler ve ailelerinin yanı sıra sendikaya bağlı işçiler ve Lastik-İş üyeleri destek verdi.
Petrol-İş Sendikası İstanbul Şube Başkanı Reşat Tüysüz, burada yaptığı konuşmada, 40 yıldır Deva Holding`de örgütlü olan sendikalarının bireysel sözleşme dayatmasıyla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.
Tüysüz, `73 işçi arkadaşımız işten atılmıştır. İşçi arkadaşlarımız işlerine iade edilene kadar mücadelemize her platformda devam edeceğiz` dedi.
Fabrika önünde eylemlerini sürdüreceklerini açıklayan Tüysüz, Petrol-İş Sendikası olarak işten çıkartılan işçilerin tekrar işe alınmalarını istedi. üysüz, `Deva Holding işvereninin 2011 yılı toplu iş sözleşmesi için masaya oturmasını talep ediyoruz. Petrol-İş Sendikası baskılara asla boyun eğmeyecek, yetki alınmasa bile bu iş yerindeki örgütlülüğünü devam ettirecektir` diye konuştu.

Petrol-İş Sendikası Genel Sekreteri Mustafa Çavdar da Pazartesi günü Sendika Temsilcilerinin ve Sendika Genel Başkanının fabrikaya alınmamasından üzüntü duyduğunu söyledi.

Çavdar, `İşçi arkadaşlarımız teker teker ikna odalarına alınarak bireysel sözleşme dayatması ile karşı karşıya kaldılar. Hiçbir sosyal hakkı olmayan bu sözleşmeler, işçi kardeşlerimize imzalatılmıştır. İmzalamayanların ise işine son verilmiştir. Bugün burada yaptığımız eylem ilk buluşmamızdır. Fabrika sahibi ve yönetimi rahat bir şekilde çalışacaklarını düşünmesin. Sendika yöneticileri ve işçiler bu işin peşini bırakmayacaklardır` dedi.

Eyleme katılan işçiler çeşitli sloganlar attı.

Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı eylem olaysız sona erdi.kaynak:sondakika.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile