Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Sigara Zamları Geri Çekildi

ImageAralık 2009 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararıyla sigaradaki ÖTV oranlarının yeniden belirlendiği ve buna bağlı olarak şirketin ürün fiyatlarının 4 Ocak 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeniden düzenlendiği hatırlatıldı. Açıklamada, ``değişen pazar dinamikleri çerçevesinde`` Marlboro`nun fiyatlarının yarından itibaren uygulanmak üzere revize edildiği belirtildi.

Açıklamaya göre, 7 lira olan Marlboro Uzun`un fiyatı 5,75 liraya, 7 lira olan Marlboro Kısa`nın fiyatı ise 5,50 liraya çekildi.

TEKEL DE FİYAT İNDİRDİ

British American Tobacco (BAT), değişen pazar koşulları çerçevesinde Viceroy ve Tekel 2001 sigaralarının tüm çeşitlerinin yeni fiyatının 3.50 TL olarak belirlendi. Şirketten Yapılan yazılı açıklamada, halka açık en büyük ikinci global tütün şirketi olan ve yaklaşık yüzde 13`lük pazar payına sahip BAT tarafından, sigaralara yapılan zamlardan sonra, Viceroy ve Tekel 2001 isimli sigaraların tüm çeşitlerinin yeni fiyatının bugünden itibaren 3.50 TL olarak belirlendiği ifade edildi.

Açıklamada, ürünlerini faaliyet gösterdiği 180`i aşkın pazara sunan ve 50 ülkede pazar lideri konumunda olan şirketin, 41 ülkedeki 49 fabrikası ile operasyonlarına devam ettiği, faaliyette bulunduğu ülkelerde yaklaşık 54 bin kişiye istihdam sağladığı ve 300`ün üzerinde markayı tüketicilere sunduğu kaydedildi.

Şirketin, ürünlerinde 60 yıldır Türk tütününü tercih ettiği ve satın aldığı şark tütünün yüzde 50`sini de Türkiye`den temin ettiği belirtilen açıklamada, Türkiye`deki faaliyetlerine ise Ekim 2002`de başladığı ve bu tarihten itibaren pazar payını artırarak Türk tütün endüstrisinin önde gelen uluslararası şirketleri arasına girdiği ifade edildi.

samanyoluhaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile