Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Çerkezköy'de 4 Bin Fidan Dikimi Yapıldı.

ImageÇerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB), Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisleri`nin kurulu bulunduğu 350 bin metrekarelik alana toplam 4 bin fidan dikti.

Fidan dikimi öncesinde Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Gürdal Adal, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Alpagut ve Andon Arakelyan ile Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, bölge içerisinde gazetecilerle incelemeler yaparak, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çerkezköy OSB Başkanı Sarıoğlu ve beraberindekiler öncelikle Çerkezköy OSB ile Çerkezköy`ü birbirinden ayıran Kavak Deresi`ne giden heyet burada yapılan çalışmaların ardından dereye sanayiden kaynaklı 1 gram atığın atılmadığını söylediler.
Yapılan gezinin ardından fidan dikiminin yapılacağı Çerkezköy OSB Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisleri`ne geçildi. Buradaki törene Çerkezköy Kaymakamı A. Akın Varıcıer`in yanı sıra çok sayıda sanayici katıldı. Törende fidanlar toprakla buluşturularak, can suları verildi. Fidan dikim töreninin ardından konuşan Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, "Toplumsal sorumluluk bilinciyle, yaşanabilir bir dünya ve gelecek kuşaklara daha sağlıklı bir çevre bırakmanın öneminden yola çıkarak, `Çevre Koruma Haftası` kapsamında fidan dikme törenini gerçekleştiriyoruz" dedi.

Çerkezköy OSB`nin arıtmış gibi değil gerçek manada arıtma yaptığının altını çizen Sarıoğlu, "Arıtması olmayan, çevreye önem vermeyen alanlar sanayi alanları olamaz. Türkiyeli sanayiciler de çevrenin önemini kavramış durumda. Artık herkes çevreyi kirleterek hiçbir şeyin yapılamayacağının gayet farkında. Biz Organize Sanayi Bölgesi dışındaki sanayi alanlarında da çevre bilincinin gelişmesini arzu etmekteyiz. Trakya`da bundan sonra tarlalara, hiçbir altyapısı olmayan yerlere fabrika kurulmasına, sanayi alanları olarak tahsis edilmesine izin verilmemelidir. OSB`lerde her şey organize gitmektedir. Bunun en güzel örneğini bölgemizde görmekteyiz. Her şey bir elden götürülmekte ve çözüme süratle varılmaktadır. Bizim gelecek nesillere bırakacağımız en güzel mirasımız çevremizdir. Bunu da en güzel şekilde koruyarak onlara teslim etmeliyiz" ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy OSB`nin Türkiye`nin prestiji olduğunu söyleyen Kaymakam A. Akın Varıcıer ise , "Çerkezköy OSB bu prestijine çevre ile ilgili yaptığı çalışmaları da ekleyerek adını markalaştırdı. Yapılan çalışmalar basit işler değil. Büyük paralar gerektiren çalışmalardır. Çevre çalışmaları sözde değil icraatta olmalıdır. Çerkezköy OSB de bunu başarmıştır. Çerkezköy`ün en önemli sorunu çevre bilincini oluşturmaktır. Vilayetimizin de genel fikri her yere sanayi alanlarının oluşturulmaması yönündedir. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi`nin yaptığı çalışmaları takdir ediyoruz. Türkiye`ye örnek olabilecek çalışmalar yapılmaktadır. Yeşil bizim ortak rengimiz. Yeşili hep birlikte korumalıyız" şeklinde konuştu.
kenthaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile