Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Tutuklandı

Imageİlçemiz Çerkezköy`e bağlı Kapaklı Beldesi`nin DSP`li Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 1 belediye çalışanı ve 2 müteahhit, ihaleye fesat karıştırma suçundan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Tekirdağ Jandarma Komutanlığı`nın aldığı bir ihbar üzerine başlattığı soruşturma kapsamında 2 gündür gözaltında tutulan Çerkezköy`ün Kapaklı Beldesi Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Satın Alma Müdür Vekili Mustafa Gümüş, Zabıta Müdür Vekili Recep Küçük, Su ve Kanalizasyon İşleri Sorumlusu Hilmi Gökçe ile Fen İşleri Teknikeri Ahmet Candan, Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak, müteahhitler Samih Deniz ve Hüseyin Avni Ersoy sorguları tamamlandıktan sonra dün sabah erken saatlerde Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığı`na sevkedildi. Jandarma ekipleri soruşturmaya konu olan belediyenin yaptığı şehir içi yollarının yapımı, piknik alanı düzenlenmesi, mezarlık düzenlenmesi ihaleleri ile ilgili çok sayıda dosyayı da savcılığa getirdi. Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığı`ndaki sorgularının ardından Kapaklı Belediyesi Satın Alma Müdür Vekili Mustafa Gümüş, Zabıta Müdür Vekili Recep Küçük, Su ve Kanalizasyon İşleri Sorumlusu Hilmi Gökçe ile Fen İşleri Teknikeri Ahmet Candan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken aralarında Belediye Başkanı İrfan Mandalı`nında bulunduğu 4 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildiler. Çerkezköy adliyesinde dün gece saat 22.30`a kadar süren sorgularının ardından Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak, müteahhitler Samih Deniz ve Hüseyin Avni Ersoy, ‘ihaleye fesat karıştırmak` suçundan tutuklarak Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi`ne gönderildi.

ALKIŞLARLA DESTEK VERDİLER

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı`nın adliye binasından çıkarılışı sırasında saatlerce sorgusunun tamamlanmasını bekleyen yaklaşık 500 kişi alkışlarla destek verdi. Başkan Mandalı, kendisini destekleyenlere el sallayarak ve gülümseyerek yanıtlad
hurriyet

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile