Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Tekirdağ'da Eğitim Uçağı Düştü

 Tekirdağ`da Yenice Dağı`nda düşen eğitim uçağına 4 saat sonra ulaşıldı, uçuş okulu öğrencisi pilotun hayati tehlikesi bulunmuyor

Eğitim uçuşu sırasında Tekirdağ`da düşen, Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu son dönem öğrencisi pilot Arda Saçan`ın kullandığı uçağa ulaşıldığı, helikopterle hastaneye kaldırılan pilotun hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

İstanbul Hazerfen Havaalanı`ndan havalanan ve henüz belirlenemeyen bir nedenle Tekirdağ`ın Yenice Dağı`na düşen tek kişilik eğitim uçağına, polis ve jandarma tarafından yapılan uzun aramalar sonucunda ulaşıldı. Öğrenci pilot Arda Saçan, uçağın bulunduğu bölgeden askeri helikopterle alınarak, tedavi edilmek üzere Tekirdağ Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı. Saçan`ın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, hastane önünde yaptığı açıklamada, kaza bölgesine ulaşılıp pilotun hastaneye getirilmesinin 4 saat içinde gerçekleştiğini söyledi.

Kemelek, ekiplerin uçak enkazının bulunduğu yerde incelemelerini sürdürdüğünü belirterek, `öncelikle pilotun sağ olarak kurtarılması bizim için sevindirici. Uçakta bulunan pilot öğrenci pilot, şu anda olayın teknik boyutu ve kazanın oluş nedenleri üzerinde durulmuyor. Kurtarma ve sağlık sorunları ile ilgileniyoruz` diye konuştu.

Kaynak ve Devamı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile