Çerkezköy Firma ve İş Rehberi

Firmanı Ekle İlan Ver , Firmanı Tanıt

Twitter'da Takip Et

Çerkezköy Ulaşım Çerkezköy'e Nasıl Gidilir

Çerkezköy'e Ulaşım

Çerkezköy`e ulaşım ; karayolu ve demiryolu ile yapılmaktadır. Çerkezköy İlçesi Kınalı Ayrımı-Çerkezköy , Çorlu Yolu ve Çerkezköy Saray Vize Kırklareli Yolları ile sağlanmaktadır.

Kınalı Ayrımı Beyciler ve Çerkezköy bağlantıları ile TEM bağlantısı sağlanmaktadır. Tem bağlantısı ile Silivri ve İstanbul yönüne ve Çorlu-Edirne istikametlerine gidilebilmektedir. Ayrıca Çerkezköy`den Çorlu`ya giderken Velimeşe`den sonra TEM Çorlu bağlantısı ile de İstanbul ve Edirne istikametlerine gidilebilmektedir.

TEM bağlantı yolu Çerkezköy`ü İstanbul Metropolüne ve Edirne ile Kapıkule dolayısıyla Avrupa`ya bağlamaktadır.

Çerkezköy İlçesi Tekirdağ İl merkezine Çerkezköy-Çorlu-Tekirdağ karayolu ile bağlanmaktadır. Ayrıca Çerkezköy`ün Deniz yolu bağlantısı olmadığı için Deniz yolu ulaşımı da Tekirdağ Limanından Çerkezköy-Çorlu-Tekirdağ karayolu ile sağlanmaktadır.

İthalat ve İhracat için en önemli ulaşım yolu olan demiryolu ağının merkezinde bulunan Çerkezköy bu avantajını en iyi şekilde kullanmaktadı. bu özellik Çerkezköy Demiryolu İstasyonunu bölgenin önemli ihracat istasyonlarından biri yapmıştır. Çerkezköy Demiryolu İstasyonu ile İstanbula ve Edirne dolayısıyla Avrupa`ya bağlanarak bu avatajını değerlendirmektedir.

Ayrıca 1996 yılından beri elektrikli tren hattıyla Hergün İstanbul Sirkeci ve Edirne istikametlerine yolcu taşımacılığı da yapılmaktadır.